پرش لینک ها
آباژور سه بعدی،بالبینگ

همه چیز درباره بالبینگ و آباژور سه بعدی

بالبینگ یا آباژور سه بعدی نوعی چراغ مدرن است و در مدتی که قدم به بازار گذاشته، طرفداران زیادی برای خود پیدا کرده است. این متن به شما کمک می کند تا بالبینگ یا آباژور سه بعدی را بهتر بشناسید و با انواع مدل های آن آشنا شوید.

درباره اهمیت نورپردازی خانه سخن فراوان است و همه می دانیم که وجود ابزارهای نورپردازی مانند آباژورها چقدر در بهتر شدن دکوراسیون داخلی اهمیت دارند. در بازار انواع و اقسام چراغ ها و آباژورها در طرح ها و رنگ های مختلف موجود است. اما بعضی ها دوست دارند که همیشه از هر چیزی جدیدترین شان را داشته باشند.

خرید آباژور سه بعدی با طرح چهره
خرید آباژور با طرح چهره

آباژور سه بعدی چهره یا بالبینگ

تقریبا شش سالی است که بطور حرفه ای ،محصولی با عناوین مختلفی همچون آباژور سه بعدی چهره، بالبینگ چهره ،تندیس چهره و نامهای متعدد دیگر در صفحات اینستاگرام و سایتهای اینترنتی و کانالهای مجازی در حال تبلیغ و جذب مشتری میباشد که بسیاری از ما هنوز هم از ماهیت دقیق آن مطلع نیستیم.

آباژور چهره بطور کلی از از یک قسمت طلق شفاف از جنس پلکسی گلس که چهره و عکس بر روی آن حک میشود بعلاوه یک پایه نگهدارنده(معمولا چوبی) حاوی یک رشته ال ای دی برای نورپردازی آباژور،تشکیل میشود.

عکسهای مختلفی که در شرایط مختلف با دوربینهای حرفه ای مرسوم و حتی گوشی های موبایلمان از ما ،تصویری را ماندگار نموده اند را به راحتی میتوان بر روی این محصول به گونه ای رویایی و برای همیشه حک نمود و بعد از هر بار استفاده از این آباژورهای سه بعدی، گویی تصاویر و خاطرات دوباره در ذهن تکرار میشوند.

اجزای تشکیل دهنده آباژور سه بعدی :

  • پایه چراغ خواب :  پایه چراغ خواب منولایت از چوب طبیعی با کیفیت ام دی اف درجه یک و دست ساز می باشد که نور مورد نیاز چراغ خواب را تامین می کند.  چوب استفاده شده در چراغ خواب های منولایت بسیار جذاب است و به علت استفاده از چوب و مواد اولیه مرغوب می تواند برای سال های طولانی مورد استفاده قرار گیرد. پایه توسط آداپتور به جریان برق متصل می شود و به همین علت خطر برق گرفتگی در چراغ وجود نخواهد داشت. پایه های عرضه شده در فروشگاه مَنولایت دارای طراحی اختصاصی ،کلید روشن و خاموش روی پایه ، رنگ بندی متنوع ، قابل تعمیر ، کاملا مقاوم هستند.
  • منبع نوری : از ال ای دی SMD در درون پایه به عنوان منبع نوری استفاده می شود . این LED ها علاوه بر نور خیره کننده ، دارای کیفیت فوق العاده ای بوده و در شرایط عادی بالای ۵۰۰۰ ساعت عمر مفید خواهند داشت . نکته قابل توجه دیگر دمای طبیعی پایه در حالت کار و حتی در زمان های بالای روشن بودن چراغ می باشد.
  • صفحه اکرلیک : صفحه اکریلیک مهم ترین نقش را در کیفیت و زیبایی یک چراغ خواب سه بعدی بر عهده دارد. صفحات اکریلیک یا پلکسی گلاس ها صفحاتی از جنس پلی کربنات هستند که دارای مقامت بالا و شفافیت و زیبایی خیره کننده بوده و بر خلاف شیشه نشکن نیز می باشند.

برش لیزری پلکسی،بالبینگ

ساختار و نحوه ساخت آباژور سه بعدی چهره یا بالبینگ

اگر خواهان سفارش و در اختیار داشتن یک بالبینگ یا آباژور هستیم در ابتدای کار باید یک عکس با مشخصات مناسب نظیر نور استاندار بر روی فضای عکس، رزولوشن و کیفیت مطلوب عکس و همچنین کادربندی مناسب عکس ، تهیه کنیم. برای اینکار به راحتی با جستجو در بین عکس هایی که در گوشی موبایل شخصی و یا حافظه کامپیوتر و یا حتی در صفحات مجازی و پروفایلهای اینترنتی که از شخص مورد نظر در اختیار داریم، و انتخاب بهترین بین آنها مرحله اول انجام میپذیرد.
اکنون با در اختیار گذاشتن آن به ما، که سفارشات مربوط به آباژور سه بعدی چهره را انجام میدهیم،  کار بر روی عکس و آماده سازی آباژور سه بعدی یا بالبینگ آغاز میشود.
در این مرحله ،طراحان و گرافیستهای مجموعه آباژور سه بعدی، عکس مورد نظر را برای مرحله چاپ عکس بر روی شیشه (حکاکی عکس بر روی پلکسی شفاف) آماده مینمایند.
عکس پس آماده سازی جهت پیاده سازی نهایی و از طریق نرم افزارهای مربوطه، به دستگاه حکاکی لیزری ارسال شده و از این به بعد، ادامه کار با دستگاه لیزر حکاکی خواهد بود.
در نهایت عکس با مشخصات و پارامترهای داده شده ، از دستگاه خارج و بر روی یک پایه معمولا چوبی که حاوی یک رشته ال ای دی جهت نورپردازی روی عکس حکاکی شده میباشد قرار میگیرد.
عکس برای حکاکی طراحی شده و دستگاه لیزر نیز آن را بر روی پلکسی گلس حکاکی نموده و روی یک پایه نورپردازی قرار گرفته است. حال تنها با اتصال آباژور سه بعدی محیا شده به برق ، یک صحنه به یاد ماندنی شکل میگیرد.
عکسی که ظاهرا بر روی شیشه چاپ شده و با نوری ملایم و خیره کننده ، عکس عزیزانمان را روشنایی میبخشد.

آباژور سه بعدی یا بالبینگ ۱۶ رنگ قابل کنترل

فکر میکنید تنها این عکس چاپ شده بر روی شیشه با یک رنگ نور کافی نیست؟!
بسیار خب. اگر همین آباژور چهره نورانی ، با چندین نور رنگین که بتوان به دلخواه هر رنگی را برای آن انتخاب کرد و یا حتی رقص نورهای متفاوت به آن داد، مجهز شود چطور؟ به نظر ، به این راحتی میتوان طیف مشتاقان آباژور چهره را گسترش داد.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید