پرش لینک ها
مراحل ساخت اباژور 3بعدی

مراحل ساخت اباژور 3 بعدی

ابزارهای مورد نیاز

صفحه پلکسی یا آکرولیک

پایه نگهدارنده صفحه همراه با آداپتور

ریموت (تغییر رنگ و حالت آباژور)

دستگاه برش لیزری (دستگاه لیزر پلکسی صنعتی)

نرم افزار طراحی گرافیک

آباژور 3 بعدی محصولی نسبتا جدید می باشد، که در دسته وسایل تزئینی و دکوراتیو قرار می گیرد و بهترین هدیه برای تبریک مناسبت های خاص بشمار می رود.

مراحل تولید آباژور 3 بعدی به این صورت است که:

ابتدا تصویری که قرار است بر روی صفحه پلکسی حکاکی شود به کارگاه فرستاده می شود، پیش نمایش کار توسط نرم افزارهای گرافیکی طراحی می شود و معایب کار در اینجا مشخص می گردد.

پلکسی گلس که با نام های طلق،آکریلیک،پلی آکریلیک نیز شناخته شده است در صنایع مختلف مانند تبلیغات، برندینگ، ماکت سازی و دکوراسیون داخلی کاربرد دارد و در ساخت اباژورهای 3 بعدی نیز مهمترین عنصر است چرا که حک لیزر بر روی پلکسی ها صورت میگیرد.

بعد از حکاکی طرح مورد نظر بر روی صفحه پلکسی آکرولیک، می توان آن را روی پایه‌ی از جنس چوب قرار داد. نوری که از پایه به صفحه می تابد باعث می شود طرح حک شده روی پلکسی در فضایی تاریک دیده شود.

برش لیزری پلکسی

ویژگی های برش لیزری بر روی پلکسی:

  • امکان ایجاد برش لیزری با عمق و ضخامت های بالا
  • طول عمر بالا پلکسی
  • امکان حکاکی هر نوع طرح و نوشته
  • سرعت بالای حک
  • دقت بالا و ظرافت کار

با توجه به مزایای برش لیزری بر روی پلکسی پیشنهاد می شود برای اجرای کارهایی که ظرافت زیادی می طلبد از پلکسی استفاده کنید.

از دیگر مزایای حکاکی روی پلکسی می توان به استحکام آن اشاره کرد و اینکه پلکسی ها قابل شستشو هستند، اگر شما یک آباژور 3 بُعدی سفارش داده اید نگران نباشید می توانید آن را به راحتی بشویید.

پیام بگذارید

  1. چرا اباژورهای 3 بعدی متفاوت ترین هدیه است؟ - آباژور 3D
    پیوند یکتا
🍪 این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
بکشید